РАЙНА ЛАЛЕВА РЪКОВОДИТЕЛ ОТДЕЛ В ГРАФИКСОФТ

Здравейте, аз съм Райна Лалева. Завърших КСТ( Компютърни системи и технологии ) в ТУ – София. През 2005 г. се дипломирах като бакалавър, а през 2007г. и като магистър.

Занимавам се с разработка на ITIL базирани системи и съм ръководител отдел в Графиксофт.

Славата му на сериозен унииверситет.

Не бих могла да отлича един специален.

На какво Ви научи ТУ-София?

Да уча бързо и да отсявам важната информация.

Кое прави ТУ-София различен от другите университети?

Не бих могла да го сравня с останалите университети, защото не съм учила в друг.

Какво Ви вдъхнови да изберете сегашната си професия?

В гимназията обичах да решавам задачи. Софтуерната разработка е непрекъснато решаване на разнородни задачи.

За мен тази професия беше единственото възможно продължение на това, което обичах да правя в училище.

Най-голямото Ви предизвикателство в професионален план?

Да бъда постоянно в час с променящите се технологии.

Вашата философия за успешна реализация?

Човек не трябва да спира да учи и да си поставя нови цели. Преди всичко обаче, трябва да харесва работата си. Само тогава има достатъчно сили и мотивация да бъде успешен.

Най-ценният съвет, който получихте от живота до момента?

Няма невъзможни неща. Има такива, които изискват повече усилия и това само ги прави да изглеждат недостижими.

Какъв съвет бихте предложили на младите висшисти, които сега се дипломират?

Да не се плашат, че може да нямат достатъчно знания, да започнат желаната работа. Университетът ни дава основата. След това надграждаме и продължаваме да учим цял живот.

За да видят от къде са тръгнали и къде са стигнали.