ЕВГЕНИЯ СТАВРЕВА ПЛАНИРАНЕ НА МАТЕРИАЛИ ЗА ПРОИЗВОДСТВОТО

Какво ви накара да учите в ТУ-София?

 

Казвам се Евгения Ставрева. Завърших ТУ София-филиал Пловдив 2019 година, Индустриален мениджмънт. Работя в автомобилната индустрия, в отдел Логистика- материално планиране. Заемам позицията на стажант от близо 1г в отдел Планиране на материали за производството.

Мечтата да бъда инженер и страстта ми към математиката. Семейните ценности. Пето поколение възпитаник на ТУ-София от семейство Ставреви.

 

Най-запомнящият се за Вас момент в ТУ-София?

 

Моментите в ТУ винаги ще останат в съзнанието ми. Може би така е за всичките ми колеги. Това са тези моменти като притеснението и стреса дали ще ти дадат заверка. Или безсънните нощи преди изпити, прекарани в учене с приятели. Но може би този момент, който най-добре ще помня през целия ми живот е момента, когато АББ България ме избра за свой стипендиант, това остави белег върху съзнанието ми, заради огромната морална и финансова помощ за мен, като амбициозен и целеустремен човек.

 

На какво Ви научи ТУ-София?

 

На самодесциплина, точност, отдаденост и как не трябва дребното камъче в обувката (визирам лошото отношение на някой от преподавателите) не трябва да те спира пред това да сбъднеш мечтите си и всеки труд се отплаща рано или късно.

 

Кое прави ТУ-София различен от другите университети?

 

Преподаватели (добри или лоши, отдадени на професията или не дотам заинтересовани), разнообразните десциплини, които съм учила и уроците предадени ми от хората в университета. Атмосферата в този университет е някак различна. Хората мислят през друга призма, през тази на точната наука.

 

Какво Ви вдъхнови да изберете сегашната си професия?

 

Определям себе си, като амбициозен, мотивиран и отдаден човек, който винаги планира времето си правилно, за да успее да свърши всички задачи. Винаги съм мечтала да не се спра само пред едно призвание, което е тясно насочено. Исках да се занимавам с професия, която е интензивна, разнообразна, постоянно променяща се, на бързи обороти, каквато е автомобилната индустрия. Именно затова избрах сегашното ми място. Живеем във време, в което всичко се променя с такива бързи темпове, че ако не се приспособиш към средата, няма да успееш да се впишеш и тя ще те изхвърли.

 

Най-голямото Ви предизвикателство в професионален план?

 

Да успея да балансирам между различните ситуации, изпитания и всички важни и спешни задачи през деня. Доставянето на време на материали е толкова важно, защото от теб зависи не само това дали разботниците на линията ще имат работа, но и дали ще успеем да доставим на клиента в срок желаното. Логистиката е сферата, в която смятам, че бих паснала, защото съм отдадена, пластична и мотивирана.

 

Вашата философия за успешна реализация?

 

Както казва Стив Джобс  „Paбoтaтa ти щe зaпълни гoлямa чacт oт живoтa ти и eдинcтвeният нaчин дa cи нaпълнo дoвoлeн e дa пpaвиш тoвa, ĸoeтo вяpвaш, чe e дoбpa paбoтa. Eдинcтвeният нaчин дa въpшиш дoбpa paбoтa e дa oбичaш тoвa, ĸoeтo пpaвиш.“

 

Какъв съвет бихте предложили на младите висшисти, които сега се дипломират?

 

Да не спират да мечтаят. Да знаят, че трудния път води до сладки успехи и че никоя награда не е по-сладка от извоюваната с много труд и постоянство.

 

Защо е важно за възпитаниците да останат във връзка с университета и колегите си?

 

Всеки е чувал израза, не забравяй от къде си тръгнал. Университета те е изградил, като професионалист. Там си положил основите заедно със своите колеги. Добрите отношения с него ще ти даде едно спокойствие, едни отношения на постоянно осъвършенстване и помощ един за друг.

 

  • Споделете тази публикация

Проект BG05M2OP001-2.016-0008-С02 „ИНовации, Наука и Образование за високо качество и съответствие с пазара на труда в ТЕХнически университет-София и ПаРтньОри (ИННОТЕХ ПРО)“, финансиран по Оперативна програма „Наука и образование за интелигентен растеж“. Приоритетна ос 2 „Образование и учение през целия живот“, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския социален фонд.