Среща на възпитаници, партньори и приятели на ТУ-София с благотворителна цел "Музеят на ТУ-София - от миналото, в настоящето, за бъдещето"

Среща на възпитаници, партньори и приятели на ТУ-София се проведе на 24.10.2017. Във връзка със 72-та годишнина на университета и за заздравяване и разширяване на АЛУМНИ МРЕЖАТА на ТУ-София изявени възпитанци на университета, работодатели-партньори, както и приятели на ТУ-София се събраха заедно

Събитието бе част от кампанията "Ако си дал, не си живял напразно...", която се организира от Център "Кариера и възпитаници (алумни) на ТУ-София, който е и организатор на събитието.
Целта - набиране на средства за реновиране на университетския музей!

По стара българска традиция, с хляб и сол, ТУ-София посрещна възпитаниците си, които след години отново прекрачиха прага на своята Алма матер.

Официални гости на срещата-коктейл бяха:
г-н Росен Плевнелиев - президент на РБългария (2012-2017) и възпитаник на ТУ;
г-жа Лидия Шулева - бивш вицепремиер на РБългария и възпитаник на ТУ;
г-жа Саша Безуханова - председател на настоятелството на ТУ и възпитаник на ТУ;
г-н Дончо Барбалов - зам.-кмет на Столична община и възпитаник на ТУ;
г-н Красимир Първанов - зам.-министър, Министерство на Енергетиката и възпитаник на ТУ.

Във връзка със срещата поздравителни адреси получихме от:
г-жа Цвета Караянчева - зам.- председател на НС на РБългария и възпитаник на ТУ, и
от г-н Кирил Домусчиев - председател на УС на КРИБ и възпитаник на ТУ

Присъстваха възпитаници на високи ръководни постове в държавната администрация и в частния сектор, декани на факултетите.

На тези, които ни подкрепиха в инициативата - благодарим, а тези, които все още не са, но желаят да го направят - очакваме ви да се свържете с нас на alumni@tu-sofia.bg.